Tapito je konečně na všech důležitých platformách!

Tomáš Malíř

3.10.2016 12:28

Za poslední 2 měsíce jsme spolu s vývojáři z Ackee a za přispění startup fondu Bolt od O2 Czech Republic, překročili několik důležitých a myslím, že i zajímavých milníků. Udělali jsme na apce kopec práce, vydali nové verze, implementovali řadu důmyslných funkcionalit ulehčující uživatelům cestu k těm zprávám, které chtějí číst.

Od posledního blogu, kde jsem naznačoval spuštění zcela nové verze Tapito, pár týdnů uteklo a já teď můžu shrnout letošní důležité momenty a sdílet největší radosti.

ios_tapito_middle.jpg

Nové Tapito pro android

Trvalo 148 dní, 15 hodin, 40 minut a 26 sekund od kick-off schůzky po spuštění její první verze pro android v polovině června 2016. Aplikaci jsme vyvinuli znovu, zcela od základu, protože se neměnil pouze design, ale i celá podstata práce s obsahem a daty. Dnes je vše mnohem sofistikovanější, denně se stáhne více než 6.000 článků, ty se analyzují, extrahují se klíčová slova a na jejich základě se pak každý článek zařadí do správné kategorie. Následně se, pro každého uživatele zvlášť, vyberou příslušné články na základě jeho zájmů a nastavení apky. Všem uživatelům, během 5 minut. Ty mu pak doručíme přímo do kapsy. To vše nepřetržitě, 24/7. 

Pokud bychom stejné množství obsahu měli zpracovat ručně, tak jako v první verzi, museli bychom zaměstnat 88 profesionálů na full time, kteří by si nebrali dovolenou, pracovali přes svátky i o víkendech, nebyli nemocní a nechodili na toaletu :-)

Celé řešení a infrastruktura je velmi robustní, připravena na obrovskou zátěž, kterou může přinést třeba podzimní spuštění mezinárodní verze v angličtině.

 

Co pokládám za nejpodstatnější funkcionality v nové verzi Tapita?

  • Pokrytí veškerého českého nebo slovenského obsahu a jeho přehledné řazení v podrobných kategoriích.
  • Chytrý algoritmus, který se na základě používání přizpůsobí každému uživateli zvlášť na míru tak, aby dostával jen relevantní obsah.
  • Vyhledávání obsahových duplicit. V Tapitu si každou zprávu přečtete jen jednou, nezahlcujeme uživatele několika články se shodným obsahem.
  • Ukládání celých článků k oblíbeným tak, že jsou dostupné i offline. 
  • Možnost odebírat vlastní RSS zdroje nebo si jednoduše definovat nové kategorie. Stačí zadat příslušná klíčová slova…
  • Možnost čtení obsahu na zamykací obrazovce telefonu.
  • Jednoduché ovládání a přehledná, moderní grafika.

 

Tapito pro iOS

Přesto, že skupinka uživatelů jablečných telefonů je v Čechách i ve světě v drtivé menšině, nezapomněli jsme ani na tuto platformu a na začátku září jsme vydali  první verzi do appstore. Vyzkoušejte ji, je opravdu hezká.

 

Webová aplikace Tapito a verze pro android tablety

Výzkumy říkají, že lidé čtou zprávy a další obsah v různou denní dobu na různých zařízeních. Ráno vedou mobilní telefony, přes oběd PC a večer čtou lidé své oblíbené weby spíše na tabletech.

cteni_platformy_denni_doba.png

 

Našim posláním je zjednodušit uživatelům cestu k obsahu, který chtějí číst. Vytvořit prostředí tak, aby každý našel na všech platformách svůj obsah, který má nastavený a měl skvělý pocit při jeho čtení.

Proto jsme se také rozhodli optimalizovat Tapito i pro tablety. Pokud chcete udělat verzi pro tablety pořádně, nestačí jen přesunout pár funkčních prvků. V našem případě obnášela verze pro tablety rozsáhlé úpravy v grafice, optimalizace většiny screenů a zcela nový systém skládání obsahu ve feedech. 

Aby byl ekosystém kompletní, postavili jsme i nový web zpravy.tapito.cz,  kde každý čtenář najde stejný obsah, jaký má nastavený v aplikaci. Pro pohodlnou práci je umožněno také z webu ukládat články do oblíbených a přečíst si je později, třeba na telefonu, po cestě z práce metrem, bez připojení k internetu.

 

Tapito pro Slovenskou republiku

Na začátku září se dočkali také naši bratia, kteří dostali plnotučně lokalizovanou verzi, pokrývající všechny slovenské obsahové zdroje. 

 

Nový web tapito.cz také ve slovenštině a angličtině

Ve spolupráci s digitální agenturou AITOM jsme v červnu spustili novou landing page tapito.cz, která popisuje nové funkcionality a také odráží novou grafickou podobu, kterou aplikace dostala. Na začátku září jsme pak zprovoznili slovenskou a anglickou jazykovou mutaci.

 

A zbrusu nové video, které představí Tapito během jedné minuty

Schválně, jestli poznáte dabérku. Malá nápověda: propůjčila svůj hlas jedné z hlavních postav úspěšného, amerického seriálu. Máte? Bazinga!

 

Napište mi!

Všem zúčastněným na Tapitu patří obrovský dík, udělali jsme za krátký čas obrovský kus práce. Ve vývoji kontinuálně pokračujeme, snažíme se vylepšit Tapito tak, aby bylo pro uživatele dokonalé. 

A pokud si najdete chvilku a napíšete mi vaše zážitky s aplikací, hodně nám to pomůže. Budu rád za jakékoliv náměty, týkající se nových funkcionalit, vaší uživatelské zkušenosti nebo případných chyb.

Děkuji a přeji příjemné čtení.

 

Tomáš Malíř
Founder
tomas@tapmedia.cz 

 


WebTOP 100