Jak nechat technologie skutečně usnadnit Váš život

Veronika Čížková

8.1.2018 17:15


Znáte to. Nelze se soustředit delší časový interval bez toho, aniž by vám nezačala padat víčka dolů. Občas téměř dostanete infarkt, protože si vzpomenete na věc, kterou jste měli udělat a úplně ji vypustili. Nebo nedokážete rozlišit, co už jste skutečně udělali a co je ještě před vámi. Příjdete pozdě na schůzku.
A je to normální. Lidský mozek je totiž schopen se soustředit pouze na určitý časový interval.
Potom se začne trochu ztrácet. Notifikace na sociálních sítích, telefonáty, maily, nějaké to video a už jste tam, kde jste byli, než jste se vůbec pustili do práce.
Není divu, že přestáváme stíhat věci nebo na ně zapomínáme.
Každopádně zde vyvstává otázka “Co s tím?”
Díky bohu jsou dnes technologie tak pokročilé, že nám umožňují obrovské zjednodušení organizace, šetření naší energie a uspořádání myšlenek.
Našli jsme tedy několik aplikací, které nám usnadní život.
Takových aplikací je spousta, které se nám ale skutečně hodí na práci?
Vybrali jsme ty nejzásadnější, abychom vám kromě informací pomohli zjednodušit si každodenní pracovní vypětí.

Pokud máte problém se soustředěním

FocusList

FocusList funguje na systému techniky Pomodoro (25 minut intenzivní práce, 5 minut pauza). Nastaví vám časovač a upomínku. Tato technika je považována za jednu z nejlepších pro soustředění a lepší využívání času.

Pokud jste zahlceni úkoly

Wunderlist

Tohle je báječná věc. Vytvoříte si seznam úkolů podle kategorie – Například podle projektů nebo pracovních či osobních úkolů. Můžete si vytvořit upomínky a po dokončení odkliknout úkol s vítězným cinknutím. Vzhledem k tomu, že aplikace pracuje formou synchronizovaného účtu, můžete si ji otevřít na všech přístrojích. Vidět seznam svých úkolů na jednom místě a mít možnost je odklikávat je opravdová výhoda, jako vlastní malá kancelář s asistentkou.

Pokud máte problém se selektováním hromady emailů

Unroll.Me
Často se zapomeneme odepsat či odhlásit z nepřeberného množství newsletterů, které jsme ani nemuseli přijmout, ale bohužel nám kvůli nákupu na nějakém webu neustále chodí nebo jsme se o něj přihlásili nevědomky, pouhým brouzdáním a jako důsledek každý den přijde přehršel většinou zbytečných, nezajímavých emailů, ve kterých se snadno ztratí ty důležité položky. Aplikace Unroll.me vyhledává tyto případy a vy můžete určit, jestli vás odepíše, aniž byste museli na cokoliv klikat.

Když nevíte, kolik hodin skutečně strávíte prací

Hours
Jestliže máte někdy pocit, že den má málo hodin, může to být nevědomým prokrastinováním. Často si totiž ani neuvědomujeme, kolik hodin jsme strávili projížděním meme. Aplikace Hours trackuje kolik času trávíte na určitých projektech. Výhody má i pro ty, kteří dělají na volné noze a potřebují mít přehled o počtu odpracovaných hodin.Pokud potřebujete vyčistit hlavu


Noisli
Noisli je aplikace, která nabízí široké spektrum motivačních a koncentračních zvuků. Ano, ty jsou sice i na YouTube, ale tam jsou i videa s kočkami co jezdí na koních (klidně si to jděte najít) a může být těžké nesklouznout k nicnedělání. Pro skutečné vypnutí vyzkoušejte Mindfulness. Nabízí vedenou meditaci, kterou zvládne každý. I naprostý začátečník. Pokud jste ještě meditaci nikdy nezkoušeli, není to jen sluníčkářská hloupost, právě naopak. Na chvíli vypnout mozek a dodat si novou energii a klid je dobrá cesta, jak postupně nevyhořet.


WebTOP 100